Отримувана кваліфікація – фаховий молодший бакалавр з автомобільного транспорту

Постійна потреба в переміщенні людей і вантажу обумовлюють попит на фахівців у сфері автомобільного транспорту. Автомеханіки зі свого боку розв’язують задачі пов’язані з розвитком транспортної індустрії. Професійна діяльність такого фахівця полягає у розробці технологічних процесів, плануванні та організації роботи по проведенню технічного обслуговування і ремонту автомобілів або устаткування.

Головна перевага цих спеціалістів є їх попит на ринку праці та соціальна значущість в умовах постійної автомобілізації. Робота у сфері автомобільної індустрії є джерелом стабільного доходу і можливістю для започаткування власного бізнесу.

Автомайстри не тільки підтримують робочий стан машини, але й знижують ризик дорожньо-транспортних пригод, і навіть подовжують термін служби авто завдяки своєчасному плануванню та технічному обслуговуванню. Автомеханік-професіонал знає як правильно підібрати обладнання та підтримувати його у робочому стані, слідкує за забезпечення всім необхідним робочого місця та, планує діяльність бригади автослюсарів та розраховує ефективність діяльності підрозділу.

Як і в будь-якій професії, для автомеханіків запорукою успішності та майстерності є кваліфікація, досвід, здібності й відповідальне ставлення до своєї роботи, тому зацікавлені у своїй справі фахівці постійно вдосконалюють свої знання та вміння.

 

Процес навчання у фаховому коледжі СУРА

При навчанні за програмою профілю «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» студенти набувають професійних компетенцій, що відповідають основним видам професійної діяльності:

 • технічне обслуговування та ремонт автомобільних двигунів;
 • технічне обслуговування та ремонт електрообладнання та електронних систем автомобілів;
 • технічне обслуговування та ремонт шасі автомобілів;
 • проведення кузовного ремонту;
 • організація процесів з технічного обслуговування та ремонту автомобілів;
 • організація процесу модернізації та модифікації автотранспортних засобів.

Програма навчання готує до роботи в системі технічного сервісу автомобільного транспорту та орієнтує на роботу на станціях технічного обслуговування, у дилерських технічних центрах, в автосервісах і на авторемонтних підприємствах як фахівців з обслуговування та ремонту автомобілів і двигунів.

Об'єктами професійної діяльності випускників є підприємства технічного сервісу, автотранспортні засоби, технологічне обладнання, інструменти та пристрої для технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, технічна та звітна документація з діагностики, ремонту й обслуговування автомобільного транспорту.

Після закінчення фахового коледжу СУРА випускник зможе займатися:

 • організацією сервісного виробництва
 • технічним обслуговуванням
 • ремонтом та керуванням автомобільним транспортом
 • ремонтом та технічним обслуговуванням автомобільної техніки
 • бізнесом у сфері автосервісу

 

Освітньо-професійна програма «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»